Logo preloader
Logo KTO

dr n. med., PT Robert Trybulski

fizjoterapeuta

Dr Robert Trybulski (rocznik 1972) jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach na kierunku wychowanie fizyczne (1993-1997) oraz fizjoterapia (1994- 1998).

Dysertację doktorską pod tytułem „Fizykalne metody drenażu limfatycznego w regeneracji powysiłkowej mięśni przedramion” obronił w 2015 roku , uzyskując stopień dr n.k.f. Pracę dydaktyka łączy z pracą kliniczną i trenerską.

W Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki zrzeszonej w Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki uzyskał stopień 8 DAN w 2015 roku. Aktualnie jest trenerem MMA w klubie Inżbud Octagon Team Żory. W obszarze działań medycznych oraz przygotowania motorycznego współprowadzi czołowych zawodników MMA i innych sportów walki w kraju.

Właściciel Centrum Provita, którego misją jest leczenie fizjoterapeutyczne przede wszystkim dysfunkcji narządu ruchu powstałych w związku z urazami, wadami wrodzonymi, przeciążeniami, wylewami i innymi chorobami przy możliwie jak największym zaangażowaniu pacjenta. Wykładowca Instytutu Nauk Medycznych GWSH im. W. Korfantego w Katowicach i Medycznego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu.

W zakresie aktywności naukowej skupia się na medycynie sportowej, kompleksowej terapii obrzęków, masażu, suchej igłoterapii oraz teorii sportu. Jest autorem wielu prac i publikacji, także indeksowanych na liście filadelfijskiej, w tym współredaktorem pierwszego na polskim rynku wydawniczym 700 stronicowego podręcznika „Fizjoterapia sportowa”. Stażysta Klinik w Kanadzie i Niemczech, v-ce Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej, członek innych towarzystw naukowych oraz honorowy członek klubu „Ludzie Masażu w Polsce”.