Logo preloader
Logo KTO

Kim jesteśmy?

„Fizjoterapeuta ma umysł naukowca, serce humanisty i dłonie artysty.”

Fizjoterapia KTO jest prężnie działającym Centrum Szkoleniowym specjalizującym się w kształceniu fizjoterapeutów oraz lekarzy w zakresie terapii manualnej. Od 2004 roku KTO działa na polskim rynku organizując i przeprowadzając szkolenia z terapii manualnej, które oparte są na wieloletnim doświadczeniu, doskonałej organizacji oraz przygotowaniu programowym.

Niemal dwadzieścia lat temu Fizjoterapia KTO rozpoczęła współpracę z Ackermann College of Chiropractic w Sztokholmie, co dało jej możliwość kształcenia polskich terapeutów w zakresie jednej z wiodących metod osteopatii strukturalnej (chiropraktyki) - Metody dra Ackermanna.

W 2006 roku do oferty szkoleń Fizjoterapii KTO została wdrożona Funkcjonalna Osteopatia i Integracja (FOI Instytutu w Haren w Niemczech. Metoda ta daje możliwość nowatorskiego sposobu spojrzenia na zaburzenia funkcjonalne w aparacie ruchu, a tym samym wnosi nową jakość do pracy z pacjentem.

Jednak filarem i flagowym kursem Centrum Szkoleniowego KTO jest Koncepcja Terapii Obrzękowej, której miejsce wśród metod zabiegowych jest niepodważalne. Potwierdza to kilkanaście tysięcy terapeutów, którzy corocznie zdobywają uprawnienia do stosowania tej metody w Europie Zachodniej i z powodzeniem wykorzystują ją w swoich gabinetach.

O nas

Icon Współpraca

Nasze starania doprowadziły do współpracy z Instytutem Ackermanna (Sztockholm/Szwecja), z Instytutem Kształcenia Osteopatów (Haren/Niemcy) oraz z Kliniką dra Asdonka (Schwarzwald/Austria).

Icon Uniwersalność

Naszym celem jest przygotowanie Kursanta do natychmiastowej codziennej pracy z pacjentem. Nasze szkolenia kształcą w technikach poszukiwania przyczyn dolegliwości w różnych częściach aparatu ruchu człowieka. Takie podejście pozwala na osiąganie bardzo dobrych efektów w pracy z pacjentami i znacząco poszerza umiejętności terapeuty.

Icon Wiedza

Stwarzamy dla naszych Absolwentów warunki do ciągłego rozwoju zawodowego, stąd możliwość udziału w kursach doskonalących, przeprowadzenie hospitacji w Specjalistycznej Klinice Leczenia Obrzęków w Niemczech czy udział w konferencji naukowej z najnowszymi doniesieniami.

Dlaczego nasze szkolenia?

01

Od 2004 roku KTO działa na polskim rynku organizując i przeprowadzając szkolenia z terapii manualnej dla fizjoterapeutów oraz lekarzy. Nasze szkolenia oparte są na wieloletnim doświadczeniu, doskonałej organizacji oraz przygotowaniu programowym.

02

W 2005 roku rozpoczęliśmy współpracę z Ackermann College of Chiropractic ze Sztokholmu, co dało nam możliwość kształcenia polskich terapeutów w zakresie jednej z wiodących metod osteopatii strukturalnej (chiropraktyki) - METODY ACKERMANNA.

03

W 2006 roku do naszej oferty szkoleń mogliśmy dołączyć Funkcjonalną Osteopatię i Integrację (FOI) z Instytutu w Haren w Niemczech. Metoda ta daje możliwość nowatorskiego sposobu spojrzenia na zaburzenia funkcjonalne w aparacie ruchu, a tym samym wnosi nową jakość do pracy z pacjentem.

04

Staramy się również stwarzać, głównie dla naszych Absolwentów, warunki do ciągłego rozwoju zawodowego, stąd możliwość udziału w kursach doskonalących, przeprowadzenie hospitacji w Specjalistycznej Klinice Leczenia Obrzęków w Niemczech czy udział w konferencji naukowej z najnowszymi doniesieniami.

Poznaj nasz zespół

Nasz Team

PT., dr n. kf.

Jarosław Jasięga

specjalista fizjoterapii

więcej Icon Icon
D.O., PT, HP

Krzysztof Białas

fizjoterapeuta

więcej Icon Icon
dr n. k.f., PT

Piotr Deja

fizjoterapeuta

więcej Icon Icon

Partnerzy