Logo preloader
Logo KTO

 • Gliwice

  23-25.05.2024 część 1
  26-28.09.2024 część 2
 • Oleśnica

  13-15.03.2024 część 1
  04-06.06.2024 część 2, rozpoczęcie o 14.00
 • Bydgoszcz

  02-04.02.2024 część 1
  26-28.04.2024 część 2
2490 PLN / 1 etap

Zobacz krótki film o kursie

Często zadawane pytania

Czy metoda Ackermanna pomoże w bólach kręgosłupa z promieniowaniem do kończyny dolnej tzw. rwie kulszowej?

Tak. Najczęściej jest to efekt zmian w ustawieniu miednicy i kręgów lędźwiowych. Żeby poprawić stan pacjenta i umożliwić mu bezbolesne funkcjonowanie należy przeprowadzić kompleksową terapię całego kręgosłupa. Wówczas, gdy w całości zacznie prawidłowo funkcjonować, to problemy bólowe zmniejszają się i ustępują.

Czy metoda Ackermanna wymaga stosowania siły i mocnych technik, które mogą sprawić pacjentowi ból?

Metoda dra Ackermanna (ACKERMANN)

Metoda dra Ackermanna - zjdęcie 1 Metoda dra Ackermanna - zjdęcie 2 Metoda dra Ackermanna - zjdęcie 3

Efektywne i skuteczne techniki korekcyjne

Możliwości jakie niesie ze sobą metoda dra Ackermanna są ogromne. Metoda diagnozy i terapii wg koncepcji Ackermanna, jest obecnie jedną z najbardziej skutecznych i komplementarnych metod leczenia manualnego! Wyróżnia się ona szybką i celową diagnostyką, a postępowanie terapeutyczne jest tu precyzyjne i dokładne. Wykonując zabieg terapeuta bardzo dokładnie wie, co chce osiągnąć i dlaczego. Nie ma tu miejsca na przypadkowe zabiegi.

W praktyce terapia wymaga szerszego spojrzenia na przyczyny dolegliwości i ich złożoność. Kompensacja, którą rozpoczął „zablokowany” staw wymaga od terapeuty adekwatnego postępowania. Z tego powodu, jeśli ktoś chce pracować metodą Ackermanna musi poddać kontroli, a jeśli będzie taka potrzeba również wdrożyć terapię, w tych miejscach, które wykazują zaburzenia funkcjonalne.

Poszczególne techniki zabiegowe w tej metodzie ograniczają się dokładnie do jednego segmentu, dlatego zostaje „odblokowany” tylko i wyłącznie ten kręg, który powodował dolegliwości u pacjenta. Przy zastosowaniu metody dra Ackermanna w ciągu jednego lub kilku zabiegów można usunąć lub znacznie złagodzić ból. Każdy zabieg zostaje poprzedzony szczegółową diagnozą wstępną. Terapeuta dokonuje oceny stanu pacjenta na podstawie wywiadu, palpacji ustawienia (przemieszczeń) i funkcji poszczególnych stawów. Należy także ocenić wyniki badań radiologicznych. Zastosowane wówczas efektywne techniki pozwalają na skuteczne i bezpieczne przeprowadzenie zabiegu.

Wiele dolegliwości, które swoją przyczynę mają w zaburzeniach funkcji narządu ruchu, a zwłaszcza kręgosłupa, są z natury odwracalne. Wynika z tego fakt, iż można je usunąć. Często zmiany w funkcjonowaniu stawów kręgosłupa powodują występowanie objawów podobnych do tych, które wywołują choroby organiczne. Jeśli w badaniach lekarskich zostało wykluczone organiczne podłoże choroby, najczęściej można takiemu pacjentowi pomóc stosując terapią manualną.

W praktyce klinicznej Instytutu Ackermanna, leczone są z pozytywnym skutkiem m.in.

 • bóle kręgosłupa, głowy (w tym m.in.. migreny, zawroty, mdłości, zaburzenia wzroku i słuchu),
 • bóle tułowia, kończyn,
 • „dolegliwości pseudoorganiczne” – bóle nerkowe, żołądkowe, wątrobowe, związane z perystaltyką jelit (zaparcia, wzdęcia, rozwolnienia)
 • i inne...

Ponad 50-letnie doświadczenia w leczeniu dr W.P. Ackermanna i ponad 30-letnia działalność dydaktyczna i terapeutyczna Ackermann College of Chiropractic w Stockholmie uczyniły tą metodę jedną z najstarszych i najbardziej znanych, głównie ze względu na dużą skuteczność w walce z bólem.

Obecna oferta cenowa szkoleń przedstawia się bardzo korzystnie. Tylko szkolenia odbywające się w Polsce są oferowane w niższej, konkurencyjnej cenie!

Ze względu na specyfikę nauczanego materiału ilość osób w grupie szkoleniowej jest niewielka. Na jednego instruktora przypada 12 osób, a każdy uczestnik szkolenia otrzymuje oprócz drukowanych materiałów szkoleniowych również płytę DVD z prezentowanymi technikami.

Podczas 4-dniowego intensywnego kursu będą mogli państwo poznać jedyny w swoim rodzaju program zabiegowy, który umożliwi całościową diagnozę i terapię dysfunkcji kręgosłupa i stawów.

Zalety metody dra Ackermanna :

 • szybka ocena przemieszczeń w obrębie miednicy
 • natychmiastowe testy różnicujące przyczyny funkcjonalne i strukturalne
 • efektywne i skuteczne techniki korekcyjne
 • możliwość zastosowania technik alternatywnych
 • wykonywanie zabiegów docelowych (w konkretnym miejscu i kierunku)
 • reguła 80% - przewidywalne kierunki przemieszczeń w określonych segmentach kręgosłupa
 • duża skuteczność metody w pracy z pacjentem
 • dobrze wykonany zabieg nie wymaga od terapeuty dużej siły

Więcej informacji uzyskają Państwo odwiedzając stronę szwedzkiego Ackermann College of Chiropractic: www.ackermann-institutet.se