Logo preloader
Logo KTO

  • Oleśnica

    jesień 2024
1390 PLN / 1 etap

Często zadawane pytania

Na czym polega szkolenie FSK?

Funkcjonalna stabilizacja kręgosłupa to szkolenie z zakresu treningu funkcjonalnego, pracy z masą własnego ciała, wzbogacone o ćwiczenia z ciężarami, niestabilnymi podwieszkami, oporem elastycznym oraz elementami cross-fitu czy tabaty. Klarownie przedstawione podstawy merytoryczne, usystematyzowany projekt ćwiczeń we wszystkich płaszczyznach, od prostego do bardzo finezyjnego i przede wszystkim odczucie na sobie samym każdego ruchu jest niezbywalnym walorem tego kursu. W 100% praktyczny kurs prowadzony przez doświadczonego terapeutę z wieloletnim stażem daje do rąk gotowe narzędzie do pracy zarówno z seniorem po endoprotezoplastyce stawu biodrowego jak i z wymagającym sportowcem przed zawodami! 

Nie wierzycie? Przekonajcie się sami! Tylko ostrzegam – trzeba będzie się zmęczyć!

Co zyskam jako fizjoterapeuta po kursie FSK?

Czy FSK pomoże terapeucie w pracy z pacjentami?

Kto może korzystać z ćwiczeń po szkoleniu Funkcjonalnej Stabilizacji Kręgosłupa?

Funkcjonalna Stabilizacja Kręgosłupa (FSK)

Funkcjonalna Stabilizacja Kręgosłupa - zjdęcie 1 Funkcjonalna Stabilizacja Kręgosłupa - zjdęcie 2 Funkcjonalna Stabilizacja Kręgosłupa - zjdęcie 3 Funkcjonalna Stabilizacja Kręgosłupa - zjdęcie 4

Funkcjonalna Stabilizacja Kręgosłupa (FSK) to forma terapii treningowej streszczona w kartach z zestawami ćwiczeń wykorzystującymi pracę z obciążeniem o stopniowanej trudności i w ściśle określonych płaszczyznach.

Trening koncentruje się wokół wzmacniania siły mięśni, głównie stabilizujących kręgosłup, a także koordynacji i szybkości, przez co pacjent bezpieczniej i łatwiej może sprostać codziennym obciążeniom.

Koncepcja ta wypełnia lukę między zakończonym procesem leczenia, a pełnym powrotem do obciążeń zawodowych lub sportowych. Szczególnie wpisuje się w trójwymiarowy model myślenia Osteopatii Funkcjonalnej, pozwala utrwalić efekty terapii manualnej lub osteopatii. Zaleca formy ruchu dla pacjentów po korekcji statyki - zwłaszcza kręgosłupa, umożliwia uzyskanie lepszej stabilizacji i trwałej poprawy funkcjonalnej.

FSK jest możliwa do zastosowania niemal w każdych warunkach, w fizjoterapii i sporcie, w treningu nadzorowanym oraz indywidualnie przez pacjenta, u osób młodych i starszych, w stanach ostrych oraz przewlekłych, zarówno w terapii, jak i prewencyjnie.

Systemy stabilizacji z obciążeniem to cenny kurs rozwijający szczególnie dla terapeutów. Minimum teorii i rozbudowana część praktyczna pozwala doświadczyć istoty terapii oraz przekazuje wiedzę o planowaniu treningu w różnych jednostkach chorobowych. Ostatni z trzech dni to "klinika"- schematy postępowania w najczęstszych przypadkach np. po wypadnięciu "dysku", po urazie odc. szyjnego...

Kurs dla Ciebie jeśli:

  • brakuje Ci czasem lub często sposobu na utrwalenie efektów pracy terapią manualną,
  • jak nie wiesz, co zadać pacjentowi do domu,
  • chcesz zadać ćwiczenia w pewnym systemie, które są proste i skuteczne,
  • prowadzisz zajęcia z gimnastyki/fitnessu...
  • sam masz problemy z kręgosłupem i chciałbyś poprawić swoją ergonomię pracy, lub coś zrobić dla siebie i nieco poćwiczyć

Prowadzący: Thomas Herrmann

Autor książki:  "Rehabilitation im Alltag und Sport. Belastung und Belastbarkeit",

Docent FOI oraz RRS w Niemczech 


Więcej informacji uzyskają Państwo odwiedzając niemiecką stronę: www.rehazentrum-hermann.de