free html5 templates

Współpraca

Nawiązaliśmy współpracę w wieloma ośrodkami naukowymi

FOI

Instytut kształcenia FOI
• Hans de Jong i Friedhelm Becker 

FOI jest niezależną, holistyczną koncepcją terapii
w osteopatii i terapii manualnej. Bazuje ona
na praktycznym doświadczeniu ponad 25 lat terapii
i przeszło 150 000 zabiegach. Naukowe przedstawienie tej ogromnej liczby empirycznych doświadczeń odgrywa dla nas bardzo ważną rolę.
FOI jest terapią z praktyki i dla praktyki.

Papenwiese 7
49733 Haren
Niemcy

http://www.funktionelle-integration.de/index.php?pid=3&lang=pl

ACKERMANN

Ackermann College of Chiropractic
Stockholm/ Szwecja

Instytut Ackermanna jest reprezentowany na terenie Polski przez naszą firmę. Prowadzimy certyfikowane szkolenia w oparciu o program nauczania z Ackermann College. Szkolenia składają się z kursów podstawowych oraz kursu Master, którego głównymi wykładowcami są sam prof. Paul Ackermann oraz Helene Ackermann. Kończy sie on egzaminami teoretycznymi i praktycznymi oraz uzyskaniem stopnia i certyfikatu "Master of Chiropractic". Możliwość uczestniczenia w kursie Master dla polskich absolwentów jest dodatkowym atutem, gdyż odbywają się one tylko w Stockholmie i co dwa lata
w Monachium oraz Polsce.

http://www.ackermann-institutet.se/pl/

PF

Celem serwisu internetowego www.polecanyfizjoterapeuta.pl jest ułatwienie Pacjentom znalezienie polecanego Fizjoterapeuty
w danym mieście. Jeśli jesteś Fizjoterapeutą- tak jak my, to zachęcamy do bezpłatnej rejestracji. To prosty sposób na odszukanie specjalisty i kolegów po fachu w internecie oraz szansa na pozyskanie stale nowych Klientów.

https://www.polecanyfizjoterapeuta.pl/

ASDONK

Forma zabiegów oraz pojęcie „manualny drenaż limfatyczny” zawdzięczane są duńskiemu filologowi
dr Emilowi Vodderowi, który po raz pierwszy wprowadził je w roku 1936. Jego metoda nie odegrała jednak w tym okresie czasu szczególnego znaczenia w medycynie.

W 1963 roku pomysł na tego typu terapię podjął niemiecki lekarz Dr Johannes Asdonk z Essen wraz z przyszłą żoną Krystyną Barteczko z Zabrza. Z biegiem czasu dołączył on do tej terapii chwyty stosowane przy obrzękach oraz terapię uciskową (kompresji) i w roku 1972, po zaprezentowaniu jej w aspekcie naukowym, wprowadził ją do repertuaru leczniczych zabiegów medycznych jako „fizjoterapię na obrzęki wg Asdonk i Barteczko”. Skuteczność terapii Asdonka mogła zostać udowodniona na podstawie wprowadzonej przez prof. Kuhnke z Bonn analizy objętościowej kończyn, dzięki czemu od 1974 jest ona uznawana i refundowana również przez kasy chorych. W 1973 roku powstała pierwsza na świecie specjalistyczna klinika limfologiczna – „Feldbergklinik
Dr. Asdonk”.

https://www.asdonk-online.de/pl/kliniki-asdonk.html

KURPFALZ

Założycielem szkoły jest Claus Wenz, a zdobyte doświadczenia w pracy z dr Asdonkiem oraz prof. Khunke pozwoliły stworzyć podwaliny do kształcenia kadr medycznych w zakresie manualnego drenażu limfatycznego.

http://www.lymphdrainage-schule.de/

provita

Misją PROVITY jest leczenie fizjoterapeutyczne przede wszystkim dysfunkcji narządu ruchu powstałych w związku z urazami, wadami wrodzonymi, przeciążeniami, wylewami i innymi chorobami przy możliwie jak największym zaangażowaniu pacjenta.

Specjalizujemy się w leczeniu bólów kręgosłupa i stawów, kompleksowej terapii przeciwobrzękowej oraz leczeniu sportowców wyczynowych.

http://www.rehabilitacja-provita.pl/

Adres

ul. Okrężna 21/2
56-400 Oleśnica

Kontakt

e-mail: kto@kto.com.pl
Tel:  +48 600 600 252